Przejdź do treści
Wyprzedaż

Dartmoor

Dartmoor Bikes to polska marka oferujące rowery i akcesoria rowerowe. Dartmoor oferuje szeroki zakres rowerów Dirt, Enduro, Trail. Rowery Dartmoor znane są z bardzo dobrego stosunku jakości do ceny i z tego powodu niezmiernie popularna wśród riderów w kraju i za granicą. Każdy model jest starannie zaprojektowany i wykonany z wykorzystaniem najnowszych technologii oraz wysokiej jakości materiałów, aby zapewnić rowerzystom najlepsze doznania podczas jazdy. 

W ofercie oprócz kompletnych rowerów znaleźć można części — między innymi: ramy, kierownice, siodełka, sztyce, pedały, gripy, piasty, zębatki, szprychy, nyple oraz wiele innych. 

Do niedawna najpopularniejszymi produktami Dartmoora były części, ramy i rowery do Dirtu / Street`u. Ramy i rowery do dirtu, służą do jazdy po pumptrackach, są lekkie i wytrzymałe, a dodatkowo mają geometrię, która ułatwia wykonywanie trudnych ewolucji i sztuczek. 

Najpopularniejsze ramy i rowery to zdecydowanie Dartmoor Two6player, Dartmoor Hornet, które stały się niemal legendarnymi modelami.  W ostatnich latach oferta poszerzyła się o ramy i rowery Trail oraz Enduro, najpopularniejsze modele to Blackbird, Primal, Thunderbird i Rockbird.

Dartmoor najlepsze rowery do Dirtu

Dartmoor od samego początku współpracował z riderami, słuchając ich potrzeb i zastrzeżeń. Wszystko to aby rowery i komponenty Darta były jak najlepsze. Właściwie od początku z marką związany jest Jan Kiliński, a obecnie cały team Ride It More. Trzeba także podkreślić, że na rowerach Darmoora jeździli Szaman czyli Szymon Godziek i Dawid Godziek, którzy stali się najlepszymi zawodnikami na świecie. 

Dartmoor to marka wywodząca się ze sportu i pasji. Marka współpracuje zawodnikami i teamem Dirt It More, zatem na bieżąco rozwijają produkty tworząc je coraz lepszymi. 

Piotrek Krajewski to jeden z zawodników związanych z Dartem.  

Tak minęło ostatnie 15 lat." Piotrek Krajewski podsumowuje 15 lat współpracy z Dartmoor Bikes. To była dzika, szalona jazda, ale do cholery! Warto było!

Od polskich zawodów slopestyle po wysyłanie na strefy freeride w USA i Francji. Piotrek w pełni oddaje się filozofii "Ride Your Way" i Ty też powinieneś!

Rowery Piotrka w kolejności występowania: Shine Pro, Thunderbird FR L (Custom Freeride), Thunderbird FR M (Slopeduro), Rocbird Enduro L.

Janek Kiliński to istotna osoba w Dartmoor, doskonale jeździ, szkoli i co najważniejsze tworzy produkty marki Dartmoor. 

Na filmie obok Janek Kiliński wyjaśnia czym różnią się siebie serie rowerów: Intro, EVO, PRO. 

rowery > rowery enduro/trail

rowery > rowery dirt/street/bmx

części > ramy

części > koła

części > obręcze i opaski

narzędzia/serwis > serwis ram

części > piasty

części > korby

części > stery

części > kierownice

części > mostki

części > pedały

części > napinacze i rockringi

części > siodła

narzędzia/serwis > serwis piast

części > wkłady suportu

części > zębatki

części > gripy i chwyty

odzież > koszulki rowerowe

części > kasety i drivery

akcesoria > haki/pivoty do ram

części > sztyce/obejmy

części > łańcuchy

narzędzia/serwis > serwis korb

akcesoria > osłony i neopreny

odzież > koszulki

akcesoria > barendy

narzędzia/serwis > serwis pedałów

części > śruby i podkładki

części > szprychy i nyple

Pozostałe produkty

Rowery Dartmoor

Większość rowerów Dartmoor zbudowana jest na tej samej ramie i ma 3 wersje wyposażenia:

  • Intro to najtańsza seria, wyposażona w podstawowy osprzęt, który będzie odpowiedni dla osób, które zaczynają przygodę z rowerami lub będą jeździć mało. 
  • EVO seria posiadająca najlepszy stosunek cena / jakość. Mają optymalne komponenty dobrane tak, aby zadowoliły osoby, jeżdżące dużo i oczekują od roweru pełnej niezawodności oraz wytrzymałości. 
  • PRO to seria dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy chcą mieć sprzęt ponadprzeciętny oraz lekki. 

Dartmoor najlepsze rowery do Dirtu

Od wielu lat Dartmoor jest uznanym producentem rowerów oraz części i akcesoriów do Dirtu. W ofercie znajdują się rowery dla początkujących takie jak Darmoor Gamer oraz dla zaawansowanych takich jak Dartmoor Two6player.

Dartmoor Gamer Intro 26, Gamer Intro 24, Dartmoor Pump 24

To modele, które są dedykowane dla początkujących riderów. Mają podstawowe komponenty, które są cięższe, ale zapewnią możliwość zabawy. Będą idealne do przemieszczania się po mieście oraz nauki tricków. Świetnie sprawdzą się także na mniejszych hopkach oraz oczywiście na pumptrack`u ponieważ do tego zostały stworzone.

Ciekawą propozycją są wersje Gamer Intro 24 oraz Gamer Pump 24, które zaprojektowane zostały dla młodszych riderów o wzroście 140 cm-160 cm. Gamer Pump jest dostosowany do jazdy na pumptrack`u, jest lżejszy, ma także hydrauliczny hamulec tarczowy.

Rower Gamer 26 jest rowerem dla średnio-zaawansowanych, posiada doskonałą geometrię ramy, znacznie lepsze komponenty niż w modelu Intro. Posiada amortyzator Manitou Zircus Sport, mocne koła na obręczach Dartmoor Shark, a także napęd oparty o microdrive. 

Dartmoor Two6player Pump, Two6player najlepsze rowery do dirtu

Two6player to seria najlepszych rowerów do Dirtu produkowanych przez Dartmoora. Rama na, której zbudowany jest rower, stała się legendą, jest lekka i bardzo wytrzymała, ale co najważniejsze ma idealną geometrię. 

Rower Two6player EVO jest rozwiązaniem optymalnym i ma najlepszy stosunek cena / jakość. Wszystkie komponenty zostały wybrane tak, aby rower był wytrzymały i nie trzeba było dokonywać żadnej modyfikacji, aby można  było mieć 100% zadowolenie z roweru. 

Natomiast rower Two6player PRO posiada tę samą ramę co wersja Two6player Evo, ale ma znacznie lepsze komponenty, dzięki temu rower jest lżejszy i jest dedykowany dla zaawansowanych użytkowników. 

Rower Tw6player Pump został zaprojektowany z myślą o jeździe na pumptrack`ach. Projektanci dążyli, aby zredukować wagę, dlatego rower zbudowano w oparciu o ramę Two6player PRO. Jednak rower Pump w żaden sposób nie jest ograniczony do jazdy na pumptrack`u i bez problemów wytrzyma największe dirtowe hopy.