Przejdź do treści
Wyprzedaż

Specialized

Firma tworzona przez rowerzystów dla rowerzystów. To amerykański producent rowerów i akcesoriów rowerowych z siedzibą w Morgan Hill w Kalifornii. Firmę założył Mike Sinyard w 1974. Obecnie jest to jeden z największych producentów rowerów na świecie.

W 1981 Specialized jako pierwsza na świecie zainicjowała na dużą skalę produkcję rowerów górskich, których pierwszy model nazwała Stumpjumper. W ostatnich latach wielu zawodników używa rowerów marki Specialized w północnoamerykańskich i europejskich wyścigach kolarskich. W 2010 firma była dostawcą specjalistycznych rowerów dla Team Saxo Bank i Team Astana w UCI ProTour oraz Team HTC-Columbia Sigma Sport-Specialized. Między innymi jeździł na nich Alberto Contador oraz trzykrotny mistrz świata w zjeździe w dół Sam Hill. W 2014 roku w Ponferradzie Michał Kwiatkowski na rowerze marki Specialized zdobył Mistrzostwo Świata w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego.

Trudno znaleźć kolarza górskiego, który nie słyszał o modelach takich, jak stumpjumper, rockhopper, demo, enduro czy epic. Szosowego, który nie zna modeli, jak tarmac, allez, venge, czy najnowszego ultralekkiego — aethos.

części > opony rowerowe

Pozostałe produkty